اخبار 35 21 آذر 14005:02 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

استاندار چهارمحال و بختیاری پیگیر جبران خسارات سیل شد

استاندار چهارمحال و بختیاری پیگیر جبران خسارات سیل شد
استاندار چهارمحال و بختیاری در دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن پیگیری جبران خسارات ناشی از سیل در این استان، مساعدت برای توسعه حمل و نقل هوایی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی فرسوده این استان را خواستار شد.

به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – به نقل از روابط عمومی استانداری، اقبال عباسی سوم اردیبهشت‌ماه در دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، با اشاره به خسارت‌های ناشی از وقوع سیلاب در این استان اظهار کرد: بارش‌های سیل‌آسای فروردین ماه در حدود 6 هزار میلیارد ریال خسارت در این استان برجای گذاشت که شامل جاده‌ها و پل‌ها، مزارع کشاورزی، باغات، مزارع پرورش ماهی و خانه های شهری و روستایی است.
وی ادامه داد: با وجود بالاترین بارش‌های کشور در موج اول و دوم بارش‌ها در چهارمحال و بختیاری اما هیچگونه تلفات جانی نداشتیم و تلاش شد خسارات به حداقل برسد.
عباسی تصریح کرد: اکنون برای بازسازی راه‌ها، پل ها و جبران خسارت‌های ناشی از سیلاب به مزارع کشاورزی، باغات، مزارع پرورش ماهی و مقاوم سازی منازل مسکونی شهری و روستایی به منابع مالی نیاز داریم که می‌طلبد مسئولان در این خصوص مساعدت ویژه داشته باشند.
استاندار چهارمحال و بختیاری در بخش دیگری از این دیدار، نبود زیرساخت‌های مناسب را از عوامل توسعه نیافتگی این استان عنوان کرد و گفت: در همین خصوص از آنجاکه تنها راه هوایی این استان از طریق فرودگاه شهرکرد انجام می‌گیرد ایجاد زیرساخت‌های لازم و توسعه و بهسازی این فرودگاه از اهمیت بیشتری برخوردار شده است.
عباسی ادامه داد: امید است با اختصاص 100 میلیارد ریال اعتبار از محل منابع ملی و متمرکز بتوان در توسعه و بهسازی تنها فرودگاه استان چهارمحال و بختیاری اقدام موثری شکل گیرد.
وی همچنین با بیان اینکه 5 هزار نفر از مردم استان در واحدهای مسکونی غیرمقاوم و فرسوده سکونت دارند، خاطرنشان کرد: به منظور احیای این واحدها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر امید است اعتبار لازم برای مقاوم‌سازی واحدهای فرسوده به استان اختصاص داده شود.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این نشست نسبت به تسریع در جبران خسارتهای سیل در این استان ابراز امیدواری و دستور لازم را برای انجام اقدامات مرتبط صادر کرد.

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *