اخبار 39 28 آذر 14006:43 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

پاییز برای استقبال از زمستان، “باران” به همدان هدیه داد

پاییز برای استقبال از زمستان، "باران" به همدان هدیه داد

ایسنا/همدان کارشناس مرکز هواشناسی استان همدان از وضعیت بارش در همدان و شهرستان‌ها از زمان شروع سامانه بارشی خبر داد.

روح اله زاهدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:موج بارش از روز گذشته فعال شده که بیشتر، بارش ها به صورت باران و در ارتفاعات به صورت برف آمده است و تا آخر وقت امروز به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: فردا از نظر وضعیت بارش آسمانی آرام را خواهیم داشت و سپس از روز دوشنبه ابرهای بارشی شروع به فعالیت کرده و تا صبح چهارشنبه ادامه دارد.

این کارشناس هواشناسی افزود:بارش‌ها در استان به صورت باران و در ارتفاعات به صورت برف اتفاق می‌افتد و در اواقاتی که بارش قطع می‌شود تشکیل مه رقیق را پیش‌بینی می‌کنیم.

وی خاطر نشان کرد: بارش‌هایی که از دیروز استان تجربه کرده از یک تا ۹ میلیمتر گزارش شده که بیشترین بارش در اسدآباد با ۹میلیمتر و در بقیه نقاط مانند منطقه دانشگاه بوعلی سینا شش میلیمتر و نهاوند با چهار میلیمتر بیشترین بارش‌ها را تجربه کرده‌اند.

زاهدی افزود: از زمان شروع بارش‌ها، دمای صبحگاهی به بالای صفر رسیده و از شدت هوای سرد در استان کاسته شده است اما از روز چهارشنبه و با عبور سامانه بارشی  از آسمان استان، کاهش دما و تداوم سرما را خواهیم داشت.

وی با اشاره به دمای همدان در شبانه روز گذشته افزود: برای همدان پنج درجه سانتیگراد کمترین دما و۱۳ درجه سانتیگراد بیشترین دما در ایستگاه فرودگاه همدان ثبت شده است.

زاهدی درباره دمای شهرستان‌ها در ۲۴ ساعت گذشته نیز گفت: شهرستان های رزن، نهاوند و شهر گل تپه با دو درجه سانتیگراد سردترین دما و فامنین با ۱۵ درجه سانتیگراد گرمترین دما را داشته‌اند.

انتهای پیام

خبرنگار ایسنا؛ محمدجواد صفری

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *