اخبار 41 30 آذر 14009:49 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

پرداخت مقرری بیمه بیکاری کرونا به ۶۷۰ هزار نفر در کشور

پرداخت مقرری بیمه بیکاری کرونا به ۶۷۰ هزار نفر در کشور

ایسنا/لرستان مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور گفت: پرداخت مقرری بیمه بیکاری کرونا به ۶۷۰ هزار نفر در کشور انجام شده و پیگیری‌ها جهت پرداخت به مابقی افراد نیز در حال انجام است.

مسعود بابایی در جلسه پیگیری مشکلات شرکت عظیم خودرو و کارخانه سیلیکون متال شهرستان بروجرد که یکم اسفندماه در دفتر مقصودی نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار شده بود، اظهار کرد: تبعات ناشی از کرونا در حوزه کسب و کار خسارت‌هایی را وارد کرد که با شیوع بیماری در کشور ۷۳۰ هزار نفر از بیمه‌شدگان شغل خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: از این تعداد ۶۷۰ هزار نفر مقرری دریافت کردند و ۶۲ هزار نفر با ۹۲ میلیارد تومان هنوز موفق به دریافت تسهیلات نشده‌اند که می‌طلبد پرداخت این تسهیلات تسریع شود.

بابایی تصریح کرد: از ابتدای خردادماه ۲۲۰ هزار نفر به دلیل کرونا بیکار شدند که ۱۱۰ هزار نفر مقرری دریافت کرده و در مجموع ۱۶۰ هزار نفر تعیین تکلیف شدند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور بیان کرد: ۱۱۴ هزار نفر با درخواست‌هایشان موافقت نشده که برای رفع نقص ارجاع داده شدند.

وی با اشاره به واحدهای مشکل‌دار تولیدی در کشور خاطرنشان کرد: تا پایان آذرماه ۱۰۲۱ واحد تولیدی مشکل‌دار با ۱۱۳ هزار و ۹۹۰ کارگر در کشور شناسایی شدند که از این تعداد ۱۸۰ واحد با ۳۵ هزار نفر شاغل واحدهای بحرانی هستند.

بابایی بیان کرد: در لرستان ۳۲ واحد تولیدی مشکل‌دارند و دو واحد بحرانی شناسایی شد که پیگیری‌ها برای رفع مشکل این واحدها در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور ادامه داد: یکی از واحدهای تولیدی شرکت عظیم خودرو است که مشکلات این شرکت به‌گونه‌ای که واحد تعطیل شده و با توجه به این‌که ۱۵۰ نفر در آنجا مشغول به فعالیت هستند ولی تولیدی عملاً صورت نمی‌گیرد و نگرانی وجود دارد که در صورت ادامه این روند منتهی به تعطیلی کامل واحد شود.

وی افزود: با توجه به پیگیری‌های استاندار لرستان ظرف یک هفته نتیجه نهایی از طریق استان به ما اعلام می‌شود و اگر قابلیت حل‌وفصل وجود داشته باشد در سطح استان انجام و اگر نیاز به اخذ مصوبه کشوری باشد از کانال استان اعلام کنند تا پیگیری شود.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور اضافه کرد: شرکت سیلیکون متال یکی از شرکت‌های ویژه است و با توجه به درصد خلوص سیلیسی که دارد و این پتانسیل در شهرستان است، پیگیری‌هایی صورت گرفته که تاکنون ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته ولی الان ضرورت تزریق ۲۰۰ میلیارد بابت سرمایه ثابت و برای راه‌اندازی فاز اول نیاز است که با اعلام شرکت و تعیین بانک عامل در سطح ملی پیگیری می‌کنیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *