اخبار 45 8 دی 14005:50 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

۱۰۰ درصد روستاهای چالدران برق رسانی شد

۱۰۰ درصد روستاهای چالدران برق رسانی شد

ایسنا/آذربایجان غربی رئیس اداره توزیع برق چالدران گفت: ۱۷۴ روستای این شهرستان به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران از نعمت برق بهره مند شدند.

پور مراد با بیان اینکه برق رسانی به روستای قوری ناو علیا این شهرستان حدود ۳ کیلومتر شبکه متوسط هوایی و ۳۵۰ متر شبکه فشار ضعیف هوایی به همراه یک دستگاه توزیع پست هوایی احداث شد، افزود: این برق رسانی با اعتبار بیش از ۵ میلیارد ریال احداث شده است.

وی  با اشاره به اینکه در حال حاضر نزدیک به ۱۶ هزار مشترک از خدمات برق در این شهرستان استفاده می کنند، گفت: با بهره برداری از این طرح برق رسانی ۱۰۰ درصد روستاهای چالدران از نعمت برق بهره مند شدند.

به نقل از روابط عمومی اداره برق شهرستان، رئیس اداره توزیع برق چالدران گفت: قوری ناو علیا جزء آخرین روستای شهرستان چالدران بود که بعد از چندین سال به برکت نظام و انقلاب برق دار شد و با برق دار کردن این روستا تعداد روستاهای برق دار چالدران به ۱۷۴ روستا رسید و جشن اتمام برق رسانی روستایی در این شهرستان برگزار شد.

پور مراد در ادامه با تاکید براینکه همزمان با برق رسانی به روستای قوری ناو طرح توسعه و تقویت شبکه برق رسانی در مناطق شهری و روستایی چالدران نیز به بهره برداری رسید، افزود: در راستای توسعه، احداث و اصلاح و ساماندهی شبکه های توزیع هوایی برق ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و امروزنیز به بهره برداری رسید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *