اخبار 46 9 دی 14004:20 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

تجلیل مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از رسانه های قم در دوران کرونا

تجلیل مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از رسانه های قم در دوران کرونا

ایسنا/قم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: ۳۷۲ نفر از اصحاب هنر، فرهنگ و رسانه قم از وام ۱۶ میلیون تومانی بهره‌مند شدند.

سید موسی حسینی کاشانی ظهر امروز در جلسه شورای اطلاع‌رسانی دولت که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم درزمینهٔ اطلاع‌رسانی، وضعیت واکسیناسیون کرونا در قم بود که در این زمینه اطلاعات خوبی در اختیار اصحاب رسانه قرار گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم افزود: بر اساس اعلام علوم پزشکی قم، واکسیناسیون در گام اول از کادر درمان قم شروع و ۱۷۵ واکسن تزریق‌شده و مرحله بعدی نیز پرسنل بیمارستانی و سایر بخش‌ها و نیروهای درمانی واکسینه می‌شود و سپس نوبت افراد پرخطر و سالمندان و عموم جامعه می‌شود.

وی تصریح کرد: برگزاری مشاوره‌های رایگان روانشناسی در قم با توجه به وضعیت شیوع کرونا و آثار روحی و روانی آن‌یکی از مصوباتی است که قرار شد دراین‌باره ارائه گزارشی از روانشناسی در یک سال قبل و گزارش تحلیلی آن از سوی متولیان ارائه شود.

حسینی کاشانی بیان کرد: فیلم فجر نیز یکی از رویدادهای مهم در این ایام بود که اخبار آن از سوی رسانه جمعی دنبال شد و تعدادی بلیط در اختیار کادر درمان نیز قرار گرفت و استقبال خوبی از این جشنواره شاد بوده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در طول یک سال گذشته اصحاب رسانه در تولید محتوا تلاش بسیار زیادی داشته‌اند و از علوم پزشکی انتظار می‌رود تعاملی دوسویه ایجاد شود و رسانه‌های تلاش‌گر موردتقدیر قرار بگیرند. در یک سال اخیر کارهای مختلفی در حمایت از فرهنگ و هنر و رسانه در قم انجام شد که همچنان نیز ادامه دارد.

وی اظهار کرد: در سال جاری ۳۷۲ نفر از اصحاب هنر، فرهنگ و رسانه قم از وام ۱۶ میلیون تومانی بهره‌مند شدند، همچنین ۲۷ میلیارد تومان برای وام ۱۶ درصدی ویژه مشاغل پرداخت شد.

حسینی کاشانی بیان کرد: همچنین در سال جاری ۲۹ میلیارد تومان در اختیار اهالی هنر و فرهنگ و رسانه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با ۴ درصد کارمزد قرار گرفت.

وی گفت: هنر کارت نیز تعداد قابل‌توجهی از اعضای صندوق هنرمندان صادر شد و در مرحله اول یک و نیم میلیون تومان تزریق‌شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی کاملی در جهت دریافت وام انجام شد، ضمن اینکه وامی به مبلغ دو میلیون تومان از استانداری در اختیار اصحاب رسانه قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در رابطه با مصوبه اخیر پیرامون آگهی‌های دولتی، پیگیری لازم از وزارت ارشاد انجام‌شده است که تا حدودی مشکلات رفع می‌شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *