اخبار 47 10 دی 140012:00 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

برگزاری مانور سراسری پناه‌گیری در زلزله در تهران

برگزاری مانور سراسری پناه‌گیری در زلزله در تهران
عکس آرشیوی است

معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از برگزاری مانور سراسری تمرین پناه‌گیری در زلزله همزمان با روز ملی ایمنی در برابر زلزله خبر داد.

اسماعیل سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، دراین‌باره گفت: مانور یکی از عوامل موثر برای ارزیابی آموزش‌های ارائه شده به افراد است، چراکه فرد با قرارگیری در موقعیت عملی و فضایی نزدیک به واقعیت می‌تواند آنچه را که به شکل تئوری فراگرفته در مقام عمل نیز اجرا کرده و نقاط ضعف خود را شناسایی کند.

وی ادامه داد:‌در همین راستا نیز سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با همکاری خانه‌های هلال شهر تهران، گروه‌ها دوام و سراهای محلات دومین مانور سراسری پناه‌گیری را همزمان با روزملی ایمنی در برابر زلزله در سراسر شهر تهران اجرا خواهد کرد.

معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه این مانور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد، گفت:  صدها نفر از اعضای گروه‌های دوام، داوطلبان هلال احمر، شهروندان و … در این مانور که با شعار «شهرآماده» برگزار می‌شود، مشارکت خواهند داشت.

به گفته سلیمی، سناریوی این مانور پناه‌گیری در هنگام وقوع زلزله است و در جریان آن مناسب‌ترین محل‌ها برای پناه‌گیری و نیز نقاط نامناسب مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *