اخبار 10 آذر 14015:17 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

سهم خراسان رضوی در طرح قرارگاه کرامت بیش از ۴۵ هزار بیمه تکمیلی است

سهم خراسان رضوی در طرح قرارگاه کرامت بیش از ۴۵ هزار بیمه تکمیلی است

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباسعلی برونسی در دیدار با علی دهقان زاده فرماندار بردسکن با بیان اینکه طرح قرارگاه کرامت برای یک میلیون نفر بیمه شده تکمیلی ویژه کشاورزان، روستائیان و عشایر اجرا شده است گفت: سهم خراسان رضوی از این تعداد بیمه شده ۴۵ هزار و ۷۰۰ نفر است که تاکنون ۱۰ هزار نفر تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند.

عباسعلی برونسی اظهار داشت: متاسفانه استان خراسان رضوی در طرح قرارگاه کرامت رتبه بیست و ششم را دربین استان های کشور داشت که اخیرا با اقدامات انجام شده ۴ پله صعود کرده‌ایم. برنامه داریم تا ۳۱ خردادماه سال آینده که جشن  قرارگاه کرامت در کشور برگزار می شود خراسان رضوی  بتواند ۱۰۰ درصد به تعهدات خود عمل کند و در ردیف استان های برتر کشور قرار گیرد.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی  کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان رضوی از تفاهم این صندوق با فرمانده سپاه امام رضا (ع) استان برای بسیجیان فاقد بیمه اجتماعی خبرداد و گفت: صندوق بیمه از سال ۱۳۸۰ طبق مصوبه مجلس و موافقت دولت و اسناد بالا دستی جز ۱۰ دستگاه زیر مجموعه وزارت تعاون است و طی ۱۷ سالی که از عمر صندوق در استان می گذرد در حوزه بیمه، جامعه هدف کم کار شده است که خوشبختانه در دولت سیزدهم نسبت به ۱۷ سال گذشته توانسته ایم جذب بیمه شده موثری را داشته باشیم.

برونسی بیان کرد: در حال حاضر ۱۸۴ هزار نفر در استان بیمه شده داریم  که تاکنون بیش از ۱۴ هزار نفر  بازنشسته و  از صندوق مستمری دریافت می‌کنند.

وی افزود: هنوز از یک میلیون و ۳۷۰ هزار نفر کشاورزان، روستاییان و عشایر استان ۸۱۸ هزار نفر آنها فاقد بیمه اجتماعی هستند. صندوق بیمه اجتماعی تنها صندوقی است که ۷۰ درصد حق بیمه را دولت به عنوان کارفرما  تقبل می کند و تنها بیمه شده ۳۰ درصد آن را پرداخت می کند.

برونسی گفت: یکی از مصادیق جهادتبیین خدمت نظام به صندوق بیمه است  که ۷۰ درصد حق بیمه توسط دولت و ۳۰ درصد آن را بیمه شده پرداخت می کند.

علی دهقان زاده فرماندار بردسکن نیز در این دیدار با اشاره به اینکه شهرستان بردسکن به لحاظ کشاورزی و مناطق عشایری در سطح استان جایگاه مناسبی دارد افزود: جمعیت مشمول بیمه اجتماعی در این شهرستان نسبت به دیگر شهرستان های استان بیشتر است و تلاش ما براین است که بتوانیم با وجود کارگزاران صندوق  و همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی این قشر را تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار دهیم.

دهقان زاده افزود:  چرخ اقتصادی کشور به دست روستائیان و عشایر در حرکت است و نسبت به توسعه و گسترش این بیمه اهتمام جدی در حوزه شهرستان  بردسکن وجود دارد.

انتهای پیام/

منبع:ایلنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *