1033 22 دی 1401 - 1 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 58 دقیقه
کپی شد!
0

دانلود زیرنویس فیلم Daughters of the Dust 1991 – بلو سابتايتل

دانلود زیرنویس فیلم Daughters of the Dust 1991 فیلمی مستقل محصول سال ۱۹۹۱ به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی جولی دش است و اولین فیلم بلند به کارگردانی یک زن آفریقایی-آمریکایی است که در سینماهای ایالات متحده پخش شد. داستان سه نسل از زنان گولا (همچنین به نام گیچی) در خانواده Peazant در جزیره سنت هلنا در حال آماده شدن برای مهاجرت به خارج از جزیره، از جنوب ایالات متحده و به شمال است.

براي دانلود زيرنويس اينجا کليک کنيد

دانلود زیرنویس فیلم Daughters of the Dust 1991 - بلو سابتايتل

زیرنویس فیلم Daughters of the Dust 1991 «دختران غبار» در سال 1902 در میان اعضای خانواده Peazant، ساکنان جزیره گولا که در ایبو لندینگ در جزیره Dataw (جزیره سنت سیمونز)، در سواحل جورجیا زندگی می کنند، می گذرد. اجداد آن‌ها قرن‌ها پیش به‌عنوان مردمی برده‌دار به آنجا آورده شدند و جزیره‌نشینان زبانی – معروف به گولا یا انگلیسی کریول دریای جزیره – و فرهنگی را توسعه دادند که از غرب آفریقا با منشأ ایبو، یوروبا، منده و توئی، همراه با برخی تأثیرات، به‌عنوان کرئول‌سازی شد. از باکونگو آفریقای مرکزی و همچنین فرهنگ‌ها و زبان‌های جزایر بریتانیا، با تنوع رایج زبان انگلیسی که در این مورد ابرلایه است. در طول زمان تحمل کرده اند. دیالوگ آنها به زبان گولا است.

این فیلم که توسط The Unborn Child روایت می شود، دختر آینده الی و Eula، که صدایش متاثر از روایت های اجدادش است، تصاویر بصری شاعرانه و ساختارهای داستانی دایره ای را ارائه می دهد تا گذشته، حال و آینده را برای گولا، که اکثریت آن ها هستند، نشان دهد. در شرف ورود به سرزمین اصلی و سبک زندگی مدرن تر و “متمدن” هستند. شیوه‌های قدیمی و تاریخ اجدادی آفریقایی توسط ماتریار جامعه نانا پیازانت، که مراسم معنوی آفریقایی را انجام می‌دهد، نشان داده می‌شود. نانا به خانواده‌اش می‌گوید در حالی که از آنها می‌خواهد اجدادشان را در سفر جدیدشان به یاد بیاورند و به آنها احترام بگذارند، “ما دو نفر در یک بدن هستیم. آخرین قدیم و اولین نفر جدید.”

دانلود زیرنویس فیلم دختران غبار 1991 پسرعموهای متضاد، ویولا، یک مسیحی معتقد، و مریم زرد، روح آزاد که معشوقش ترولا را از شهر آورده است، با قایق از خانه های خود در سرزمین اصلی برای آخرین شام با خانواده خود به جزیره می رسند. مری زرد قصد دارد پس از بازدید خود به نوا اسکوشیا برود. آقای اسنید، یک عکاس سرزمین اصلی، ویولا را همراهی می کند و از ساکنان جزیره قبل از اینکه راه زندگی خود را برای همیشه ترک کنند، پرتره می گیرد. با این روایت‌ها شکاف زناشویی بین الی و همسرش اولا، که بعد از تجاوز توسط یک مرد سفیدپوست در سرزمین اصلی در شرف زایمان است، در هم آمیخته است. الی با این حقیقت دست و پنجه نرم می کند که ممکن است فرزند متولد نشده فشار او و مادرش برای حفظ ارتباطش با اجدادش نباشد. فرزند متولد نشده الی و اولا فیلمی را روایت می کند که میراث قبل از تولد او را ردیابی می کند.

زیرنویس فیلم Daughters of the Dust 1991 - بلو سابتايتل

زیرنویس Daughters of the Dust 1991 داستان های چند نفر دیگر از اعضای خانواده در بین این روایت ها آشکار می شود. آنها عبارتند از هاگار، پسرعمویی که باورهای معنوی قدیمی و ولایتمداری جزیره را «عقب‌افتاده» می‌یابد و برای رفتن به جامعه مدرن‌تر با فرصت‌های آموزشی و اقتصادی بی‌صبر است. دخترش آیونا آرزو دارد با معشوق مخفی خود سنت جولین لستچایلد، یک بومی آمریکایی چروکی، ساکن جزیره باشد. Lastchild به ایونا نامه ای ارائه می دهد که در آن روز خروج ایونا به او اعتراف می کند و از او می خواهد که با او بماند.

زیرنویس فیلم دختران غبار 1991 در حالی که زنان یک غذای سنتی را برای جشن آماده می کنند که شامل بامیه، سیب زمینی و صدف است که در ساحل تهیه می شود، مردان به صورت گروهی در همان نزدیکی جمع می شوند تا صحبت کنند و بازی کنند. کودکان و نوجوانان بازی می کنند، مناسک مذهبی را در ساحل انجام می دهند و با ویولا یک جلسه مطالعه کتاب مقدس دارند. مری زرد و ایولا به عنوان بازماندگان تجاوز جنسی به هم می پیوندند. بلال محمد، پسرعمویی که گمان می رود ایبو باشد، اما اهل هند غربی فرانسه است، نماز مسلمانان را برپا می کند. نانا روحیه اجداد خانواده را که در مزارع نیل جزیره کار می کردند، تداعی می کند. نانا قدرت اجداد خود را با کتاب مقدس ویولا به عنوان نمادی از کهنه و جدید ترکیب می کند. ایولا و الی تاریخ و فرهنگ عامه قیام بردگان و خودکشی دسته جمعی در ایبو لندینگ را فاش می کنند. اعضای خانواده Peazant تصمیم نهایی خود را می گیرند که جزیره را برای شروعی جدید ترک کنند، یا پشت سر بمانند و شیوه زندگی خود را حفظ کنند. مری زرد تصمیم می گیرد به همراه الی و اولا در جزیره بماند. در حالی که Lastchild سوار بر اسب به دنبال او می آید، آیونا در حالی که اشک می ریزد، قبل از حرکت از قایق می پرد. هاگار توسط یکی دیگر از اعضای خانواده در حالی که دخترش را صدا می کند بازداشت می شود. اعضای باقی‌مانده خانواده شاهد خروج بیشتر دهقان‌ها هستند.

زیرنویس Daughters of the Dust 1991 - بلو سابتايتل

زیرنویس دختران غبار 1991 گروه رسانه ای کوهن برای بیست و پنجمین سالگرد فعالیت خود، فیلم Daughters of the Dust را برای نمایش در جشنواره فیلم تورنتو 2016 و اکران در سینما بازسازی کرد. وقتی آلبوم تصویری تحسین شده بیانسه لیموناد در بهار همان سال از HBO و آنلاین پخش شد، منتقدان خاطرنشان کردند که لیموناد چندین اشاره تصویری به دختران غبار داشت. در طراحی مدرن بیانسه، زنان جوانی دیده می‌شود که برخی با لباس‌های سفید بلند، به سمت ساحل قدم می‌زنند یا در ایوان جلویی یک کابین جزیره‌ای روستایی مستقر شده‌اند. این ادای احترام در مقالاتی برای Vanity Fair، Rolling Stone، NPR و Essence به فیلم جلب شد. با استقبالی جدید، Daughters of the Dust در نوامبر 2016 به همراه تریلر و پوستر جدید در سینماها اکران شد.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *