اخبار 17 اردیبهشت 1402 - 1 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

اخذ مجوز برای عملیات اجرایی ۴ پایگاه هلال احمر در فارس / ششمین مرحله نذر آب امسال اجرایی می‌شود

اخذ مجوز برای عملیات اجرایی ۴ پایگاه هلال احمر در فارس / ششمین مرحله نذر آب امسال اجرایی می‌شود

به گزارش ایلنا، حسین درویشی در نشست خبری که به مناسبت هفته هلال احمر برگزار شد، گفت: جمعیت هلال احمر فارس در عملیات‌های امدادی و دیگر عرصه‌ها رتبه برتر در کشور دارد و در مولد سازی نیز و آموزش‌های تخصصی ویژه امدادگران پیشرو هستیم.

وی  با بیان اینکه ۱۶۶ هزار نفر از مردم استان در سال گذشته تحت آموزش‌های امدادی قرار گرفتند، گفت: سال گذشته این جمعیت در ۲۰۱۷ مورد عملیات امدادی شرکت کرده است که این حوادث شامل جاده، کوهستان، حوادث طبیعی همانند سیل می‌شود.

درویشی در خصوص آموزش‌های امدادی و کمک‌های اولیه که به صورت رایگان انجام می‌شود اشاره و خاطرنشان کرد: هم استانی‌ها می‌توانند به شعب هلال احمر هر شهرستان مراجعه و گواهینامه الکترونیکی دریافت کنند.

درویشی در خصوص حضور هلال احمر در حوادث طبیعی همانند آتش سوزی، عنوان کرد: هلال احمر مسئول آتش سوزی در جنگل‌ها و منابع طبیعی نیست و تنها وظیفه پشتیبانی داریم و وظیفه‌ای در قبال مهار حریق نداریم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس مجددا با تأکید کرد که ما نه تجهیزات و نه امکانات داریم و تنها از عملیات‌های اطفا حریف پشتیبانی می‌کنیم.

درویشی همچنین با بیان اینکه تعداد بالگرد‌های جمعیت هلال احمر بالگرد محدود و هر استان تنها یک بالگرد دارد، افزود: بالگرد فارس در شیراز مستقر است و برای عملیات‌های مرتبط از هلال احمر اعزام می‌شود؛ این بالگرد هم امکان ترابری و جابجایی اقلام امدادی و هم تسریع در ارسال خدمات دارد.

وی گفت: ۱۴ خودرو عملیاتی سال گذشته خریداری در اختیار شهرستان‌ها قرار گرفت. در اکثر عملیات‌های کشور حتی ترکیه هم تیم هلال احمر فارس با خودرو عملیاتی شرکت می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس با بیان اینکه امسال ششمین مرحله نذر آب اجرایی خواهد شد و منتظر ابلاغ هستیم، عنوان کرد: در سال گذشته توانستیم به ۱۱ روستای هرمزگان با کمک خیرین فارس آبرسانی کنیم.

درویشی گفت: در فارس روستای ایل سالار در جنوب فراشبند که ۲۵۰ خانوار دارد با پیشنهاد استاندار نیز جمعیت هلال احمر استان با ۸ هزار کیلومتر لوله گذاری نسبت به آبرسانی به روستا اقدام شد و ۴ کیلومتر دیگر باید کار انجام شود تا آبرسانی به همه خانه‌ها انجام و سپس به صورت رسمی افتتاح شود.

وی در خصوص معاینه حجاج فارس برای اعزام در سال جاری، گفت: ۳۲۸۵ حجاج استان فارس تاکنون معاینه شده‌اند و ۴۲ نفر دیگر در حال انجام است. هم‌اکنون هم درخواست واکسن مننژیت برای حجاج داده‌ایم تا واکسیناسیون کامل آن‌ها هم انجام شود؛ فارس در بحث معاینات حجاج نیز بین ۴ استان برتر کشور بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس با بیان اینکه ۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بودجه ملی برای مباحث عمرانی در اسفندماه ۱۴۰۱ دریافت کردیم و در استان هم ۴۲ میلیارد تومان مصوب شده که در حال تخصیص است، گفت: ۲۱ پروژه امسال در دست اقدام داریم که در هفته هلال احمر یک پایگاه کوهستانی در داراب را افتتاح خواهیم کرد.

درویشی گفت: سال گذشته هم یک پایگاه در پاسارگاد افتتاح کردیم و امسال هم پایگاه امداد شهری کازرون و ۲۱ پروژه دیگر افتتاح خواهد شد.

وی از ارائه کمک‌های حمایتی و درمانی با اعتبار ۲۱۴ میلیارد ریال در سال گذشته به ۸۰ هزار و ۵۸۹ نفر خبر داد و با بیان اینکه در کل استان ۳۳ پایگاه هلال احمر داریم، گفت: امسال در صدد اخذ مجوز برای عملیات اجرایی ۴ پایگاه دیگر هستیم.

انتهای پیام/منبع:ایلنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *