اخبار 18 شهریور 14024:45 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

افزایش جا به جایی کالا با حمل و نقل ریلی در گیلان

افزایش جا به جایی کالا با حمل و نقل ریلی در گیلان

به گزارش ایلنا از رشت، غلامحسین ولدی گفت: از ابتدای امسال تا کنون یک میلیون و ۱۱۰ هزار تن کالا تخلیه و بارگیری شده است که ۱۷ درصد افزایش داشت.

وی با بیان اینکه ۵۸۱ هزار تن کالا در این مدت بارگیری شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۱ درصد افزایش داشته است افزود: همچنین در ۵ ماه نخست سال ۵۲۹ هزار تن کالا تخلیه شده است که ۵ درصد افزایش داشت.

مدیرکل راه آهن شمال ۲ با اشاره به رونق مبادلات بین المللی بار در پایانه ریلی آستارا گفت: ۲۷۴ هزار و ۶۸ تن کالا از این پایانه تخلیه و بارگیری شده است.

غلامحسین ولدی همچنین با اشاره به اینکه ۸۲ هزار و ۵۱۱ تن کالا از این پایانه وارد شده است که ۱۲۲ درصد افزایش داشته است افزود: ۸۴ هزار و ۶۴۴ تن کالا هم از این پایانه صادر شده است که نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش دارد.

همچنین به گفته‌ی وی ترانزیت کالا از این سامانه ۱۰۷ هزار و ۵۲۵ تن بود که نسبت به سال گذشته ۷۵ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل راه آهن شمال ۲ با اشاره به اینکه از دوم شهریور تا ۱۸ شهریور یک رام قطار به صورت یک روز در میان به مقصد تهران و مشهد به ناوگان ریلی اضافه شده است گفت: زائران می‌توانند از ظرفیت این قطار برای رفتن به مقصد خرمشهر برای حضور در اربعین حسینی استفاده کنند.

غلامحسین ولدی همچنین با بیان اینکه در ۵ ماهه گذشته بیش از ۲۱۷ هزار مسافر توسط ناوگان ریلی منطقه شمال ۲ جا به جا شد گفت: در حال حاضر همه روزه یک رام قطار مسافری از مبدا رشت به مقصد تهران و مشهد داریم.

وی افزود: در ایستگاه قزوین نیز روزانه یک رام قطار محلی به مقصد تهران و یک رام قطار به صورت یک روز در میان به مقصد مشهد وجود دارد.

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *