اخبار 1 13 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

مراقب مجرمان و شیادان مامور نما باشید

مراقب مجرمان و شیادان مامور نما باشید

ایسنا/کردستان رئیس پلیس آگاهی استان کردستان گفت: چنانچه فرد یا افرادی که خود را مأمور انتظامی و سازمان ها و نهادهای دولتی معرفی کرده و تقاضای بازرسی را دارند، از مأمور بودن آن ها اطمینان حاصل کنید.

سرهنگ عبدالله فاتحی، در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: چنانچه فرد یا افرادی که خود را مأمورانتظامی و سازمان ها و نهادهای دولتی معرفی کرده و تقاضای بازرسی را دارند، از مأمور بودن آن ها اطمینان حاصل کنید.

وی افزود: مجرمان مأمورنما با استفاده از سهل انگاری، غفلت و عدم مهارت شهروندان در تشخیص مأموران واقعی از آنها در رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند.

رئیس پلیس آگاهی کردستان با هشدار به شهروندان از آنها خواست جهت پیشگیری از نیات پلید توسط مأموران قلابی به توصیه های پلیس عمل کنند.

وی گفت: کلیه مأموران نیروی انتظامی، با لباس نظامی و یا با لباس شخصی حتی بدون درخواست فردی که مورد بازرسی قرار می گیرد، مکلف به ارائه نشان و کارت شناسایی خود هستند.

وی افزود: در صورتی که فرد مدعی کارتی ارائه نکرد، باید از وی بخواهید این کار را انجام دهد و بدانید که این امر کاملا” قانونی و از حقوق مسلم شهروندان است.

سرهنگ فاتحی ادامه داد: در صورت ارائه کارت نیز بدون تعجیل و با دقت آن را بررسی کنید، چراکه بعضی از سارقان حرفه‌ای ممکن است کارت شناسایی جعلی داشته باشند؛ تفاوت کارت جعلی با کارت واقعی مشهود است.

این مقام انتظامی افزود:  در بسیاری از موارد که سارقان، کارت یا حکم جعلی به همراه دارند، آن را خیلی سریع نشان می‌دهند و به فرد اجازه نمی‌دهند آن را بخوانند یا کنترل کند. این افراد به طور معمول به صرف برخورداری از مهارت‌های کلامی و شناخت روحیات مخاطبان خود و با ایجاد اضطراب در آنان، افراد را به مأمور بودن خود قانع می‌کنند لذا مراقب این گونه افراد باشید.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان در پایان یادآور شد: اگر فردی مدعی اصرار زیادی بر مأمور بودن خود دارد و به طور مثال اسلحه خود را جایی قرار داده است که به وضوح دیده شود، اما به هیچ عنوان حاضر به اثبات هویت خود و ارائه کارت شناسایی معتبر نیست، سریع با پلیس 110 تماس بگیرید و مشخصات فرد مدعی را اعلام کنید. موارد این چنینی به فوریت مورد بررسی قرار می گیرد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *