اخبار 2 13 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

آماده باش امنیتی در غرب و جنوب لیبی در پی “گزارش فوق محرمانه”

آماده باش امنیتی در غرب و جنوب لیبی در پی "گزارش فوق محرمانه"

منابع از آماده باش امنیتی در غرب و جنوب لیبی بعد از انتشار گزارش محرمانه اطلاعاتی درباره تحرکات القاعده برای حمله به شهرهای غرب و جنوب لیبی خبر دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، منابع امنیتی لیبیایی اعلام کردند: حسین العائب، رئیس دستگاه اطلاعات لیبی وابسته به وزارت کشور گزارش رسمی بسیار محرمانه‌ای را به عبدالحمید الدبیبه، نخست وزیر لیبی ارائه کرد که در آن نسبت به تحرکات گروه تروریستی القاعده برای انجام عملیات تروریستی در غرب و جنوب لیبی به ویژه در شهرهای طرابلس، الزاویه و صرمان هشدار داده شده است.

یک منبع امنیتی نزدیک به دولت الدبیبه اعلام کرد، در این گزارش هشدار بسیار جدی درباره حمله القاعده به طرابلس، الزاویه و صرمان داده شده است. درحال حاضر دولت لیبی و فرماندهان وزارت کشور تدابیر امنیتی را برای اطمینان حاصل کردن از اطلاعات وارد شده در این گزارش و تلاش برای ناکام گذاشتن هرگونه تهدیدی علیه شهرهای لیبی اتخاذ کرده‌اند.

در گزارش دستگاه اطلاعات لیبی آمده است: ناامنی در شهرهای غرب لیبی انگیزه اصلی القاعده برای هدف قرار دادن این مناطق است. العائب از نخست وزیر خواست دستورات خود را برای افزایش آماده باش امنیتی در مناطق مذکور صادر کند.

به گفته خبرنگار اسکای نیوز در طرابلس، این شهر از دو روز پیش شاهد تحرکات امنیتی و نظامی گسترده‌ای به ویژه حضور گسترده نیروهای پلیس در اطراف نهادهای دولتی و ورودی‌ها و خروجی‌های پایتخت است.

همزمان با انتشار گزارش سازمان اطلاعات لیبی شنبه عبدالرزاق الناظوری، رئیس ستاد ارتش با فرماندهان مناطق جنوب و مدیر اداره اطلاعات نظامی در مقر ریاست ستاد ارتش در الرجمه نشستی را برگزار کرد.

این فرماندهان نظامی درباره طرح سیطره امنیتی در منطقه گفت‌وگو کردند اما مشخص نشد که آیا این نشست ارتباطی با گزارش سازمان اطلاعات لیبی داشت یا خیر.

در این نشست درباره اوضاع امنیتی مناطق جنوبی صحبت شد.

به رغم اینکه القاعده ضربه‌های قوی از نیروهای موسوم به ارتش “ملی” لیبی خورده است اما همچنان در مناطق جنوب و غرب و در نزدیکی مرزها با الجزایر و چاد نفوذ دارند.

ارتش “ملی” لیبی طی ماه میلادی جاری بیش از پنج تن از رهبران القاعده را بازداشت کرد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *