اخبار 1 13 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

اورتگا مخالفین بازداشتی را به “در خطر انداختن امنیت ملی” نیکاراگوئه متهم کرد

اورتگا مخالفین بازداشتی را به "در خطر انداختن امنیت ملی" نیکاراگوئه متهم کرد

دانیل اورتگا، رئیس جمهور نیکاراگوئه گفت: طی این ماه ۲۰ نفر برای حفاظت از امنیت نیکاراگوئه دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفتند، نه به دلیل سیاستمدار بودن یا کاندیدای ریاست جمهوری بودن.

  به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، در هفته های اخیر ، دولت اورتگا چندین مخالف سیاسی را در آستانه انتخابات نوامبر بازداشت کرده بود ، از جمله آرتورو خوزه کروز سکیرا و کریستیانا چامورو ، امیدهای ریاست جمهوری ، هر دو این افراد سعی داشتند اورتگا را از رسیدن به کرسی ریاست‌جمهوری برای چهارمین بار باز دارند .

اورتگا در یک سخنرانی در سالگرد تولد رهبر انقلاب ، کارلوس فونسکا آمادور که به صورت زنده از تلویزیون پخش شد، گفت: در اینجا ما سیاستمداران را قضاوت نمی‌کنیم ، ما داوطلبان را قضاوت نمی‌کنیم ، ما مجرمان را که علیه کشور ، علیه امنیت آن و زندگی شهروندان فعالیت می‌کنند و سعی داشتند ۱۸ آوریل دیگری [زمانی که تظاهرات سراسری در سال ۲۰۱۸ آغاز شد]  سازماندهی کنند قضاوت می‌کنیم.  یک کودتای دیگر برای ایجاد آنچه آنها “تغییر رژیم” می‌نامند.

وی افزود: این افراد در پایان مراحل قضایی مطابق با قوانین نیکاراگوئه مجازات می‌شوند.

اورتگا با اشاره به فشار جامعه بین الملل برای آزادی بازداشت‌شدگان گفت: آزاد کردن آنها بیهوده است. هر کاری که ما انجام می‌دهیم ، براساس کتاب است.

او تاکید کرد که تحریم های اخیر اعمال شده توسط آمریکا عزم دولت او را از بین نمی‌برد.

اورتگا گفت: برخی کشورها جرأت حمله به نیکاراگوئه پیدا کرده و خواستار تحریم بیشتر هستند. آنها زانو زده و از امپراطوری یانکی‌ها می‌خواهند ما را تحریم کنند. آنها فکر می کنند که با تحریم ها نیکاراگوئه را تسلیم خواهند کرد. نیکاراگوئه دوران سخت‌تری را پشت سر گذاشته است.

در اوایل ماه ژوئن ، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده چهار شهروند نیکاراگوئه از جمله دختر رئیس جمهور را تحریم کرده است.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *