اخباز 3 14 آبان 14009:38 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

توصیه‌های بهداشتی به کنکوری‌ها

توصیه‌های بهداشتی به کنکوری‌ها

ایسنا/البرز معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: ۴۶۰ کارشناس بر اجرای صحیح پروتکل‌های بهداشتی آزمون سراسری در البرز نظارت خواهند داشت.

 دکتر شهاب مستوفی با اشاره به فرارسیدن موعد آزمون سراسری دانشگاه‎‌ها و با توجه به وجود شرایط کرونایی به داوطلبان توصیه کرد: داوطلبان آزمون سراسری در تمامی مراحل قبل، در حین و بعد از آزمون ماسک استفاده نمایید و از دست زدن به ماسک پرهیز کنید. از ماسک های فیلتردار استفاده نکنید و یک یا چند عدد ماسک اضافه همراه داشته باشیدو هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر داوطلبان و عوامل آزمون فاصله مناسب (حداقل ۱.۸ متر) را حفظ کنید.

به گزارش ایسنا، مستوفی ادامه داد: در هیچ گونه تجمعی شرکت نکنید، محلول کوچک ضدعفونی مناسب دراختیار داشته باشید و قبل و بعد از آزمون دست های خود را ضدعفونی نمایید.

وی گفت: قبل از خوردن و آشامیدن دست‌ها را ضدعفونی کنید و زمان خوردن و آشامیدن را به حداقل برسانید تا مدت زیادی بدون ماسک نمانید. سعی کنید از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می شود نظیر صندلی‌ها، دستگیره درها و شیرآلات سرویس بهداشتی و… خودداری کرده و از دستمال کاغذی استفاده کنید. ماسک های استفاده شده را درخیابان رها نکنید و در یک عدد کیسه پلاستیکی و یا سطل زباله درب دار قرار دهید.

رئیس مرکز بهداشت البرز خاطر نشان کرد: اولویت اول ما سلامتی داوطلبان است و در این راستا علاوه بر ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی،  ۴۶۰ کارشناس بهداشتی نیز بر اجرای صحیح این  پروتکل‌ها نظارت خواهند داشت.

وی افزود: در این نظارت‌ها که از روزهای پیش با بازدید و کنترل حوزه‌های امتحانی آغاز گردیده است، کارشناسان بهداشتی کلیه داوطلبین را از نظر علائم بیماری کووید ۱۹ مورد غربالگری قرار داده و افراد دارای علایم شناسایی و محیط آزمون آنها از سایرین جدا می‌شود و پس از هر مرحله آزمون، محل ضدعفونی و گندزدایی خواهد شد.

مستوفی با بیان اینکه ارتباط مستقیمی بین تجمع و انتقال بیماری وجود دارد، از خانواده داوطلبان خواست  از تجمع در محل حوزه برگزاری آزمون خودداری کنند و درصورت همراه داشتن وسیله نقلیه شخصی در خودروی خود بمانند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *