اخبار 18 30 آبان 14009:05 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

حذف نیمسال تحصیلی تبعات منفی زیادی برای آینده دانشجویان دارد

حذف نیمسال تحصیلی تبعات منفی زیادی برای آینده دانشجویان دارد

ایسنا/خوزستان رییس سازمان جهاددانشگاهی استان خوزستان گفت: سیاست قطعی ما در مجتمع آموزش عالی جهاددانشگاهی خوزستان اتمام نیمسال تحصیلی جاری است و حذف ترم را به صلاح دانشجویان نمی دانیم.

سیدعلیرضا علوی در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: حذف ترم تحصیلی خسارت‌های زیادی برای دانشجویان به دنبال دارد و اختلال در روند تحصیلی، شغلی و نظام وظیفه آنان از جمله این موارد است.

وی تصریح کرد: مطابق اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تا پایان شهریورماه فرصت داریم این نیمسال را به پایان برسانیم لذا فرصت کافی را برای تشکیل کلاس‌ها به صورت مجازی و در صورت نیاز به صورت حضوری داریم.

علوی گفت: کلاس‌های مجازی به صورت انتخابی در اسفندماه با موفقیت برگزار شد و با تدابیر اندیشیده شده ان شاالله کلاس‌ها با فراگیری حداکثری ادامه خواهد یافت که جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی تاکید کرد: تبعات زحمت حضور در کلاس‌های مجازی و کلاس‌های احتمالی تابستان به مراتب از حذف ترم برای آینده دانشجویان کمتر است. لذا منفعت دانشجویان عزیز در اتمام این ترم است.

علوی یادآور شد: اتمام به هنگام درس در مسیر زندگی دانشجویان اختلال ایجاد نخواهد کرد اما تاخیر یک ترم هم در مواردی باعث از دست دادن فرصت‌های شغلی و تحصیلی شده است لذا مجددا تاکید می کنم نباید بدون توجه به آینده، دانشجویان عزیز به سمت تصمیمات زود گذر بدون در نظر گرفتن تبعات این تصمیمات سوق داده شوند.

وی گفت: حذف ترم آخرین راه حل مواجهه با این شرایط است که با توجه به فرصت مناسب و زیرساخت مهیا شده برای آموزش‌های مجازی با آن مخالف هستیم. به همین دلیل هم وزارت علوم، حذف ترم را برای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اجباری نکرده و آن را مشروط به تقاضای خود دانشجو اعلام کرده است که با توجه به مطالبی که عنوان شد به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *