اخبار 23 5 آذر 140010:08 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

شمار نهایی داوطلبان انتخابات شوراها در شیراز به ۷۲۵ نفر رسید

شمار نهایی داوطلبان انتخابات شوراها در شیراز به ۷۲۵ نفر رسید

ایسنا/فارس رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز گفت: ۷۲۵ داوطلب در انتخابات ششم شوراها در این شهرستان اقدام به نامنویسی کردند.

محمدرضا امیری چهارشنبه ۲۷ اسفند در جمع خبرنگاران بیان کرد: از تعداد کل ثبت نام کنندگان این دوره از انتخابات شوراها در شیراز ۶۱۴ نفر مرد و ۱۱۱ نفر زن هستند.

او افزود: ۴۱۷ نفر از این تعداد به صورت حضوری ثبت نام،  ۵۷ نفر از طریق دفاتر پیشخوان، ۱۲۹ نفر از طریق موبایل و ۱۲۲ نفر از طریق صفحه دسکتاپ نام‌نویسی کرده‌اند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز ادامه داد: ۳۴۲ نفر از کل ثبت نام کنندگان دارای مدرک لیسانس، ۲۹۵ نفر دارای مدرک فوق لیسانس، ۵۴ نفر دارای مدرک دکترا، ۱۹ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و ۱۵ نفر دارای مدرک حوزوی هستند.

امیری همچنین به تفکیک گروه‌های سنی شرکت کننده در این دوره از انتخابات هم اشاره و عنوان کرد: ۴۷ نفر در گروه سنی زیر ۳۰ سال، ٣٥٠ نفر در گروه سنی ٣٠ تا ٤٠ سال، ٢٠٣ نفر در گروه سنی ٤٠ تا ٥٠ سال، ٨٨ نفر در گروه سنی ٥٠ تا ٦٠ سال و ٣٧ نفر بالای ٦٠ سال سن دارند.

او با بیان اینکه ٥٩٦ نفر از کل ثبت نام کنندگان مربوط به کلانشهر شیراز، ٨٩ نفر مربوط به شهر جدید صدرا، ٢٣ نفر مربوط به خانه زنیان و ١٧ نفر مربوط به داریان است، گفت: برای تصدی کرسی‌ها در این شهرها به ترتیب ١٣، ٧، ٥ و ٥ نفر باید توسط مردم انتخاب و به این شوراها معرفی شود.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *