اخبار 27 11 آذر 14009:09 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

شهرداری‌ها در صدور مجوز برای ساخت مدارس خیری همکاری کنند

شهرداری‌ها در صدور مجوز برای ساخت مدارس خیری همکاری کنند

ایسنا/یزد رئیس شورای اسلامی استان یزد بر ضرورت رفع مسائل ناشی از کرونا در حوزه آموزشی با همکاری و حمایت شوراها و دهیاری‌ها و همکاری بیشتر برای صدور مجوز لازم ایجاد مدارس خیری تاکید کرد.

 «سیدمحمود میرابوالقاسمی» در پنجاه و ‌نهمین جلسه شورای اسلامی استان که ظهر امروز ۲۰ اسفند ماه با حضور مدیر کل آموزش و پرورش ‌استان در استانداری یزد برگزار شد، گفت: سلامت و آموزش لازم و ملزوم و مکمل یکدیگر هستند و همانطور که دانش‌آموزان باید از سلامت کامل برخوردار باشند، آموزش و تعلیم و تربیت نیز حق آنهاست.

وی بر ضرورت رفع مسائل ناشی از کرونا در حوزه آموزشی با همکاری و حمایت شوراها و دهیاری‌ها به منظور اطمینان خاطر بیشتر خانواده‌ها تاکید کرد.

وی ادامه داد:‌ لازم است شهرداری های استان در صدور مجوز لازم برای احداث مدارس خیری نهایت همکاری را با اداره کل آموزش و پرورش انجام دهند و مساعدت لازم را در تامین زمین برای ساخت مدارس مورد نیاز استان داشته باشند.

میرابوالقاسمی همچنین خواستار مساعدت و همکاری شهرداری ها در تامین آب مورد نیاز فضای سبز مدارس استان شد.

نماینده مردم استان یزد در شورای عالی استان ها ‌افزود: شورای اسلامی استان آمادگی لازم را دارد که هماهنگی های لازم را به طور مضاعف انجام دهد و در این رابطه تفاهم نامه همکاری بین شورای اسلامی استان و اداره کل آموزش و پرورش درحال تدوین است.‌

میرابوالقاسمی گفت: باید با برنامه ریزی دقیق و مدون سهم سه درصد آموزش و پرورش در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها پر رنگ تر دیده شود.

رئیس شورای اسلامی استان در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می‌باشد، در استان یزد اجرایی شده است‌ و امیدواریم دستگاه های استان برای تحقق کامل این سند، همکاری لازم را با اداره کل آموزش و پرورش استان داشته باشند.

«محسن موحدی فرد» مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز در این نشست به ظرفیت بالای شورای اسلامی استان در زمینه های مختلف اشاره کرد و با تاکید بر تشکیل کارگروه مشترک بین شوراهای آموزش و پرورش و شوراهای اسلامی استان، از اعضای شورا خواست تا زبان گویای آموزش و پرورش ‌باشند.

وی ادامه داد: استان یزد از استان‌های پیشرو در اجرای سند تحول آموزش و پرورش است و امیدواریم گفتمان‌سازی این سند در بین دستگاه‌های استان تحقق یابد.‌

موحدی فرد در پایان این نشست خواستار شد: در شهرستان‌ها تندیسی از قدیمی‌ترین خیر مدرسه‌ساز آن شهرستان ساخته و در مناسب ترین میدان شهر نصب شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *