اخبار 41 30 آذر 14007:16 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

زندگینامه فرمانده‌ی یزدی سپاه اصفهان منتشر شد

زندگینامه فرمانده‌ی یزدی سپاه اصفهان منتشر شد

ایسنا/یزد رئیس حوزه هنری یزد از انتشار کتاب «به من نگو فرمانده» به عنوان اولین زندگینامه فرمانده شهید «محمود حاج مهدی‌» خبر داد و گفت: تاکنون کمتر اطلاعاتی از وی در دسترس بود و کمتر هم‌رزمانش در استان یزد حضور داشتند ولی با توجه به روحیه همکاری بالا و لطف خانواده شهید، خاطرات و ناگفته‌های مرتبط با این شهید گرانقدر تدوین شد.

«محمدصادق کوچک‌زاده» با بیان این که «به من نگو فرمانده» روایت زندگی و مجاهدت‌های شهید «محمود حاج مهدی‌» است، گفت: این کتاب که به قلم «نجمه السادات موسوی‌بیوکی» نویسنده یزدی آماده انتشار است، اولین اثر مکتوب درباره این فرمانده یزدی دوران دفاع مقدس به شمار می‌رود.

وی افزود: با توجه به این که این فرمانده از طرف سپاه استان اصفهان به جبهه اعزام شد، گفت: تاکنون کمتر اطلاعاتی از وی در دسترس بود و کمتر هم‌رزمانش در استان یزد حضور داشتند ولی با توجه به روحیه همکاری بالا و لطف خانواده شهید، خاطرات و ناگفته‌های مرتبط با این شهید گرانقدر تدوین شد.

رئیس حوزه هنری یزد در ادامه نثر داستانی ساده، روان، خودمانی و قابل فهم برای طیف‌های مختلف را از ویژگی‌های کتاب دانست و گفت: در این زندگی‌نامه داستانی، سعی شده تا خدمات و فعالیت‌های واحد مهندسی و تلاش‌های فرماندهان آن در دوران دفاع مقدس برجسته و نمایان شود.

به گفته وی، بخشی از سبک زندگی، منش، شخصیت و رویه شغلی این شهید جهادگر از زبان همسر، خواهر، برادرها و همرزمانش روایت شده و حاوی اطلاعاتی است که شنیدن آن برای بسیاری تازگی دارد و در عین حال جذاب و شیرین است.

کوچک‌زاده با بیان این که این کتاب در بیش از ۲۰۰ صفحه با قطع رقعی توسط انتشارات سوره مهر منتشر خواهد شد، گفت: «به من نگو فرمانده» با همکاری حوزه هنری یزد و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تولید شده است.

گزیده‌ای از این کتاب را مرور می‌کنیم؛ «بچه‌ها داشتن پتو بالشت خودشان را جمع میکردند که فرمانده با یک سینی چایی آمد توی اتاق. هر دو پتو به دست خبردار ایستادند و به سینی چایی توی دست‌های فرمانده نگاه میکردند. چند ماه پیش وقتی بهشان گفتند قرار است بروند دفتر فرمانده حاج مهدیئی از بقیه میشنیدند که امکان ندارد بتوانند زود تر از فرمانده بیدار شوند، بهشان سپرده بودند که منتظر دستور فرمانده نباشند برای تمیز کردن اتاق. میگفتند فرمانده اگر حس کند باید اتاق تمیز شود خودش بیسر و صدا بلند میشود و دست به کار میشود. باورشان نشده بود که فرمانده قبل از بیدار شدنشان بیاید و دفتر را جارو بزند و چای دم کند و اگر ظرفی مانده بشوید و بعد آن‌ها را بیدار کند. اما حالا بعد از چند ماه، نه شب رفتن فرمانده را دیده بودند و نه صبح آمدنش را»

«نجمه السادات موسوی بیوکی» نویسنده این اثر، متولد ۱۳۷۳ در یزد، دارای مدرک کارشناسی ریاضیات و کاربردها است. وی از تابستان ۱۳۹۷ در دوره‌های آموزش داستان‌نویسی و رمان‌نویسی حوزه هنری یزد شرکت کرده و پس از دو سال موفق به نگارش نخستین اثر خود شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان یزد، کتاب «به من نگو فرمانده» حاصل سه ماه پژوهش، مصاحبه و نگارش این نویسنده جوان است و هم اکنون در حال نگارش کتاب زندگینامه داستانی «شهید محمدعلی شریفی» یکی دیگر از رزمندگان شاخص استان یزد در دوران دفاع مقدس است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *