اخبار 4 شهریور 140012:51 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

دامداری‌هایی که ضوابط محیط‌زیست را اجرا نکنند در فهرست منابع آلاینده قرار خواهند گرفت

دامداری‌هایی که ضوابط محیط‌زیست را اجرا نکنند در فهرست منابع آلاینده قرار خواهند گرفت

معاون نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست لرستان از اجرای الزامات زیست‌محیطی توسط واحدهای دامداری در سطح استان خبر داد.

الهام برنا امروز سوم شهریورماه، اظهار کرد: تمام واحدهای دامداری باید نسبت به تهیه و ارائه برنامه مدیریت زیست‌محیطی واحد خود اقدام و این برنامه را به تائید سازمان جهاد کشاورزی و اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان برسانند.

وی تصریح کرد: واحدهای دامداری پس از ارائه برنامه و اخذ تأییدیه باید نسبت به اجرای تدریجی آن اقدام نموده به‌طوری‌که در پایان زمان‌بندی برنامه مدیریت زیست‌محیطی آن به‌طور کامل اجرایی شده و آلودگی در محیط ایجاد نکنند.

معاون نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست لرستان با اشاره به اهمیت اجرای این برنامه زیست‌محیطی، افزود: کلیه دامداری‌ها ملزم به اجرای ضوابط زیست‌محیطی تعیین شده هستند و اگر واحدی این ضوابط را اجرا نکند در فهرست منابع آلاینده قرار خواهد گرفت.

برنا خاطرنشان کرد: کلیه گاوداری‌ها ملزم به بررسی کمی و کیفی پسماندهای تولیدی فاضلاب گاوداری، تدوین برنامه آموزشی، ثبت اطلاعات در سامانه جامع محیط‌زیست انسانی، آماده‌سازی تدریجی زیرساخت‌های مورد نیاز بر اساس برنامه تدوین شده هستند.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *