اخبار 20 شهریور 140010:04 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

سرانه فضای آموزشی برای هر دانش‌آموز در اشترینان ۶.۹۵ مترمربع است

سرانه فضای آموزشی برای هر دانش‌آموز در اشترینان ۶.۹۵ مترمربع است

 رئیس آموزش‌وپرورش اشترینان گفت: سرانه فضای آموزشی برای هر دانش‌آموز در این منطقه ۶.۹۵ مترمربع است.

امیرصارمی اظهار کرد: میانگین سرانه فضای آموزشی در دنیا برای هر دانش‌آموز، حدود ۱۰ مترمربع است که میانگین سرانه فضای آموزشی برای هر دانش‌آموز بر اساس سند تحول بنیادین تا پایان برنامه ششم توسعه می‌بایست ۸.۳۹ مترمربع باشد.

وی تصریح کرد: سرانه فضای آموزشی در لرستان ۵ ونیم مترمربع برای هر دانش‌آموز است که در منطقه اشترینان این مقدار ۶.۹۵ مترمربع است که با این تفاسیر، سرانه آموزشی دانش آموزان اشترینانی از میانگین استانی هم بیشتر است و جای خوشحالی دارد اما کافی نیست.

وی از آموزش‌وپرورش منطقه اشترینان، به‌عنوان بزرگ‌ترین آموزش‌وپرورش در بین مناطق استان یاد کرد و افزود: منطقه اشترینان دارای ۱۰۱ کد واحد آموزشی و ۹۴ کد فضای آموزشی با تعداد ۶۳۰۰ نفر دانش‌آموز است که به دلیل کمبود فضای آموزشی، هفت آموزشگاه متوسطه اول در منطقه اشترینان در فضای آموزشی مقطع ابتدایی مشغول به تحصیل هستند و زیبنده نیست که دانش آموزان ابتدایی و متوسطه ما، در یک فضای آموزشی تحصیل کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه اشترینان از مسئولین ذی‌ربط خواست که در توزیع اعتبارات، منطقه اشترینان را در حد یک شهرستان مدنظر قرار دهند نه یک منطقه، چراکه آمار دانش آموزان اشترینان، از آمار دانش آموزان چندین شهرستان در استان نیز بیشتر است که متأسفانه به خاطر کم‌توجهی مسئولین، اشترینان همچنان در سطح یک منطقه، قرار گرفته و قابلیت شهرستان شدن این منطقه مظلوم، سلب شده است.

صارمی به‌روز بودن سیستم‌های گرمایشی مدارس منطقه اشترینان را یادآور شد و از تلاش نمایندگان مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی و نیز اداره نوسازی لرستان قدردانی و خاطرنشان کرد: علی‌رغم تلاش همه و مسئولین، اما هنوز تعداد ۱۵ آموزشگاه ما در منطقه از بخاری گازسوز استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: در طول مدتی که بنده به‌عنوان خدمتگزار مردم در اداره آموزش‌وپرورش منطقه اشترینان انجام وظیفه کرده‌ام تعداد ۱۸ فضای آموزشی احداث، تکمیل و راه‌اندازی شده‌اند که از این تعداد، ۱۰ واحد توسط خیرین و مشارکت اداره نوسازی، پنج واحد توسط خیرین به‌تنهایی و سه آموزشگاه به‌طور صدرصد با اعتبارات اداره‌کل نوسازی صورت پذیرفته است.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش منطقه اشترینان از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی و همچنین مسئولین خواست که با کمک یکدیگر، غبار محرومیت را از زندگی مردم خوب، نجیب و مظلوم این منطقه زدوده و حق پایمال شده این منطقه را در طول سالیان دراز، به آنان برگردانند.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *