اخبار 29 مهر 14003:08 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

پاریس بار دیگر میزبان «فیاک» شد

پاریس بار دیگر میزبان «فیاک» شد

فعالیت نمایشگاه جهانی هنر معاصر پاریس (فیاک)، پس از یک سال وقفه در پی شیوع ویروس کرونا از سر گرفته شد.

 به نقل از رویترز، نمایشگاه جهانی هنر معاصر (فیاک) که سال گذشته به دلیل همه‌گیری برگزار نشده بود، امسال با حضور آثاری که ردپای کرونا را می‌توان در آن‌ها دید در پاریس میزبان مخاطبان است.
نمایشگاه جهانی هنر معاصر در روز پنجشنبه میزبان معامله‌کنندگان و میهمانان ویژه است و از روز جمعه به روی عموم مردم باز خواهد شد. بازدیدکنندگان از این نمایشگاه باید از ماسک استفاده کنند و واکسینه‌ شده باشند. با این وجود نمایشگاه امسال درحالی برگزار می‌شود که ۴۳ غرفه از بین ۱۷۰ غرفه فقط به صورت آنلاین شرکت کرده‌اند که البته این میراثی است که از همه‌گیری کرونا باقی مانده است.
اما برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان این نمایشگاه معتقدند چهل و هفتمین دوره از این رویداد تا حد بسیار زیادی شبیه به شرایط عادی است.

از جمله آثاری که در نمایشگاه امسال به نمایش گذاشته می‌شوند به آثار هنرمندانی همچون «پابلو پیکاسو» و «اندی وارهول» در کنار آثاری که در دوران کرونا خلق شده‌اند می‌توان اشاره کرد. یکی از آثار دوران کرونایی، یک مجسمه است که «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه را در حالی به تصویر کشیده است که حفره‌ای ماسک‌شکل بر روی صورتش دیده می‌شود. این مجسمه را «وانگ دو» یک هنرمند چینی ساکن پاریس خلق کرده است.
منبع: ايسنا
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *