اخبار 11 23 آبان 14008:22 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیتی برای تقویت بنیه علمی است

دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیتی برای تقویت بنیه علمی است

ایسنا/لرستان نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه آزاد بروجرد ظرفیتی برای تقویت بنیه علمی است.

فاطمه مقصودی در جمع اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد بروجرد که امروز ۲۶ تیرماه صورت گرفت، اظهار کرد: دانشگاه آزاد بروجرد ظرفیتی برای ترویج فرهنگ اسلامی و تقویت بنیه علمی است.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد بروجرد یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است که باید مورد توجه قرار گیرد و از مسائلی که از ظرفیت آن می‌کاهد باید پرهیز شود.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد باید مسیر نخبه باورانه را طی کند تا از نظر دینی، علمی و فرهنگی به نقطه مدنظر برسد.

مقصودی اضافه کرد: دانشگاه آزاد بروجرد در کل کشور خوشنام است، دانشگاه محل ابراز ایده‌ها و عقاید است و باید محل گفتمان باشد و مدت‌هاست شاهد هستیم که این اتفاقات کمتر رخ داده و امیدواریم با دانشجویان و هیات علمی ارتباط داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نظر مقام معظم رهبری بر این است که در دانشگاه‌ها کرسی‌های آزاداندیشی برگزار شود، بیان کرد: باید به تکامل دانشگاه آزاد توجه داشته باشیم که تکامل دانشگاه باعث تکامل در جامعه می‌شود.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس ادامه داد: دانشگاه باید محل گفتمان و ابراز نظریات باشد و در جهت آموزش و تقویت فرهنگ قدم بردارد زیرا به تقویت فرهنگ نیاز داریم و ایده‌هایی که در دانشگاه ارائه می‌دهد تا مسائلی که جامعه درگیر است را درمان کنیم و به مقاصد و اهدافی که داریم برسیم.

مقصودی اظهار کرد: دانشگاه‌ها نباید سیاسی و بسته شوند و نباید از اهداف انقلاب فاصله بگیرند و در جهت تقویت این‌ها و نزدیک کردن آن‌ها به تراز انقلاب باید تلاش کرد، در گام دوم انقلاب هستیم و برای رفع مشکلات باید تلاش کرد.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد از اساتید نخبه و توانمندی برخوردار است و باید کمک شود این مجموعه عظیم که سرمایه انقلاب اسلامی است در مسیر ترویج فرهنگ اسلامی و مدنظر ارزش‌های انقلاب پیش برود.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.