اخبار 27 11 آذر 14008:49 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

پایش تصویری جاده‌ها از نیازهای ضروری راه‌های خراسان جنوبی

پایش تصویری جاده‌ها از نیازهای ضروری راه‌های خراسان جنوبی

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: افزایش ایمنی و پایش تصویری جاده‌ها از نیازهای ضروری راه‌های استان در حوزه درون شهری و برون شهری است.

حمید ملانوری، امروز چهارشنبه ۲۰ اسفند در نشست ستاد راهبری تصادفات استان افزود: تصویب برنامه ایمنی و سلامت جاده‌های استان در دست اقدام است که بعد از پایش نهایی تا انتهای امسال، در فروردین سال آینده و اولین جلسه ستاد راهبری تصادفات مصوب خواهد شد.

به گزارش ایسنا، وی بر ضرورت پایش تصویری محورهای روستایی و درون شهری و برون شهری تاکید کرد و گفت: با همکاری دهیاری‌ها و شهرداری‌ها در یک برنامه زمان‌بندی معین پایش تصویری محورهای روستایی و درون شهری و برون شهری صورت گیرد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در فاز اول دهیاری‌ها باید در ورودی و خروجی روستاها دوربین نصب کنند.

وی با اشاره به گزارش پلیس راه استان گفت: علیرغم پراکندگی و حجم جاده‌ها به جهت وسعت استان و معدود بودن محورهای دوبانده، کاهش تصادفات نسبت به سال گذشته کاملا مشهود است.

ملانوری ادامه داد: بخشی از این کاهش آمار تصادفات به دلیل کمتر شدن میزان ترددهای ناشی از شیوع ویروس کرونا و بخش عمده‌ای هم به جهت تلاش همه دستگاه‌های مرتبط با این حوزه است.

وی با اشاره به ازدحام و ترافیک ناشی از نبود پارکینگ مناسب در محدوده فروشگاه‌های زنجیره‌ای خاطرنشان کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای باید قبل از افتتاح پیوست ترافیکی داشته باشند و پارکینگ لازم را تامین کنند همچنین از دستگاه‌های متولی مجوز فعالیت دریافت کنند.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *