اخبار 29 13 آذر 140012:45 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 0 دقیقه
کپی شد!
0

6.2 میلیارد مترمکعب گاز در گیلان مصرف شد

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: مشترکین گاز طبیعی در استان گیلان در سال 97 بیش از 6 میلیارد و 200 میلیون مترمکعب گاز مصرف کرده‌اند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، حسین اکبر با بیان اینکه در سال گذشته 6 میلیارد و 225 میلیون مترمکعب گاز به بخش‌های مختلف مشترکین تحویل داده شده است، اظهار کرد: مصرف گاز در سال 97  بعلت اعمال محدودیت مصرف برای بخش نیروگاهی در فصل سرما و رعایت مصرف بهینه در بخش خانگی، نسبت به سال 96 تغییری نداشته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: مصرف گاز در بخش خانگی علیرغم جذب بیش از 40 هزار مشترک جدید نسبت به سال 96 تنها 2 درصد افزایش یافته و به بالای 2 میلیارد و 50 میلیون مترمکعب رسیده است و این موضوع نشانگر نهادینه شدن مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در سطح استان گیلان می‌باشد.

اکبر در خصوص تحویل گاز به بخش نیروگاهی استان، گفت: بعلت محدودیت‌های بعمل آمده از سوی دیسپچینگ شرکت ملی گاز برای نیروگاه‌های استان در جهت پایداری هرچه بیشتر گاز برای مردم و مشترکین خانگی، مصرف این بخش همانند سال 96 در حدود 3 میلیارد مترمکعب ثابت ماند .

وی از مصرف 650 میلیون مترمکعب گاز در بخش صنعتی، 315 میلیون مترمکعب در بخش حمل و نقل و 219 میلیون مترمکعب گاز در بخش تجاری استان خبر داد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا بر اساس برنامه ریزی‌های بعمل آمده تا پایان سالجاری 6.3 میلیارد مترمکعب گاز به حوزه‌های مختلف مصرف در استان تحویل داده شود.منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *