اخبار 38 24 آذر 140011:01 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

اعتبارات عمرانی آموزش‌وپرورش در لایحه بودجه ۱۴۰۱ /افزایش سهم دولت در پروژه‌های خیرساز

اعتبارات عمرانی آموزش‌وپرورش در لایحه بودجه ۱۴۰۱ /افزایش سهم دولت در پروژه‌های خیرساز

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از رشد ۱۷ درصدی اعتبارات عمرانی وزارت آموزش و پرورش در لایحه بودجه ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: از جمله ویژگی‌های بودجه سال ۱۴۰۱ می توان به «توجه به مناطق محروم» و همچنین «پروژه‌های مشارکتی با خیرین» اشاره کرد.

مهراله رخشانی مهر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اعتبارات عمرانی و وضعیت بودجه‌ای سازمان نوسازی مدارس در لایحه بودجه ۱۴۰۱ اظهار کرد: میزان رشد اعتبارات عمرانی وزارت آموزش و پرورش خوب بوده است؛ زیرا پایه بودجه نوسازی مدارس از سال ۹۶ به بعد خوب بسته شده است.

وی افزود: میانگین رشد اعتبارات سازمان نوسازی مدارس در سال ۱۴۰۱ در لایحه بودجه نسبت به سال ۱۴۰۰، ۱۷ درصد رشد در پیوست یک است.

رخشانی مهر با بیان اینکه در ردیف‌های متفرقه نیز سهم ما از محل‌هایی چون اعتبارات گاز، مجور انتشار اوراق، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات سیگار و غیره دیده شده است گفت: منتها سهم ما همانطور که گفته شد در پیوست یک که عناوین و ردیف‌هایی مستقیما برای نوسازی مدارس دیده شده و باید از خزانه تخصیص یابد ۵۳۰۰ میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: از جمله ویژگی‌های بودجه سال ۱۴۰۱ می‌توان به توجه به مناطق محروم و همچنین پروژه‌های مشارکتی با خیرین اشاره کرد. سهم دولت در پروژه‌های مشارکتی با خیرین از ۲۳۵۰ میلیارد تومان به ۲۸۰۰ میلیارد تومان برای سال آینده رسیده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: همچنین دولت در لایحه به مناطق محروم چون سیستان و بلوچستان توجه ویژه کرده و ردیف بودجه‌ای خاص مربوطه را از ۱۸۰ به ۲۶۰ میلیارد تومان افزایش داده است. یکی از برنامه های ویژه ما برای سال آینده، جایگزینی مدارس سنگی است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *