اخبار 18 اردیبهشت 14013:25 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه
کپی شد!
0

دیدار سفیران ایران در عراق، سنگاپور و روسیه با وزیر امور خارجه

دیدار سفیران ایران در عراق، سنگاپور و روسیه با وزیر امور خارجه

سفیران جدید ایران در عراق و سنگاپور در آستانه عزیمت به محل ماموریت با وزیر امور خارجه دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، محمدکاظم آل صادق، سفیر جدید فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در عراق در آستانه عزیمت به محل ماموریت با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دیدار کرد.

امیر عبداللهیان در این دیدار، با اشاره به اهمیت مناسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق به عنوان دو کشور مهم در منطقه، در زمینه گسترش و تحکیم مناسبات فیمابین در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، مبادلات مردمی و دیگر ابعاد روابط، توصیه‌های لازم را ارائه کرد.

photo_۲۰۲۲-۰۵-۰۸_۱۲-۳۱-۵۸

همچنین بهنام بلوریان، سفیر ترددی جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور در آستانه عزیمت دوره‌ای به محل ماموریت، با وزیر امور خارجه دیدار کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار، اهمیت روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف خصوصا همکاری‌های اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و توصیه‌های لازم در زمینه فراهم ساختن خدمات مناسب کنسولی به ایرانیان مقیم سنگاپور را ارائه کرد.

کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز در دیدار با امیرعبداللهیان گزارشی از روند مناسبات رو به رشد جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه را ارائه کرد.

وزیر امور خارجه نیز در این دیدار اهمیت روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و در ابعاد دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد توجه قرار داد.

وی بر ضرورت اجرایی شدن توافقات فیمابین دو کشور و استفاده از ظرفیت‌های موجود خصوصا در بخش‌های اقتصادی و تجاری تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع:ایلنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *